COMUNICAT DE PRESA

Îmbrăcăminte şi încălţăminte pentru persoanele defavorizate de la Giurgiu Nord

Odată cu startul sezonului rece, începe şi lupta de supravieţuire a oamenilor străzii şi a persoanelor defavorizate care nu au un loc unde să se adăpostească de frigul năprasnic.
În acest sens municipalitatea a iniţiat o campanie de ajutorare a persoanelor defavorizate care din lipsa unei locuinţe ajung să locuiască în Centrul de Primiri în Regim de Urgenţă de la Direcţia de Asistenţă Socială.
Giurgiuvenii care au în dulapuri haine groase de care nu mai au nevoie le pot dona în cele două puncte de colectare stabilite de municipalitate: cel din incinta Cantinei de Ajutor Social şi la sediul Direcţiei de Asistenţă Socială. Donaţiile pot fi făcute zilnic în aceste locaţii în intervalul orar 8.00 -16.00.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul SARBATORITA LA 101 ANI